Affiliate Marketing

Afilliate marketing son yıllarda oldukça sık bir şekilde duymaya başladığımız kavramlardan bir tanesi olarak hayatımızın içerisine yerleşmiştir. Bu kavramı son yıllarda çok sık bir şekilde duymaya başladık. Afiiliate marketing yurt dışında sık sık uygulanan bir kazanç sistemidir. Ülkemizde de orijinal adı ile anılmaya başlanmıştır.

Afilliate marketing çalışmaları ile birlikte yeni bir kazanç sistemi ortaya çıkmıştır. Bu çalışma ve sisteme kısaca kazanç ortaklığı adı da verebiliriz. Kazanç ortaklığı sistemi oldukça karı bir iştir. Biraz emek ve çaba sonucunda sadece ek gelir değil bir maaş miktarı kazanılabilir. Bu yüzden birçok kişi tarafından merak edilen ve internet üzerinde en çok araştırılan konulardan birisi haline gelmiştir.

Afilliate marketing
Afilliate marketing

Bu sistem en eski ticari faaliyetlere bir örnek oluşturmaktadır. Yani yeni bir kazanç sistemi değildir. Tam tersine oldukça eski bir yöntem olarak bilinmektedir. Bu durumu en iyi şu şekilde açıklayabiliriz. Afilliate marketing de reklam veren firmalar aynı zamanda bu reklamları farklı site ve ağlar üzerinde satış tanıtım yapacak yeni elemanlar aramaktadırlar.

Bu elemanlar hizmet ya da ürünlerin farklı sosyal medya araçları üzerinde reklamını ve satışını yapmak yeni üyeler kazandırmak ile mükellef kişilerdir. Bu şekilde yapacağınız her satış ve yeni üye size durmadan para kazandırmaya devam edecektir. Bu sayede bir süre sonra sizin altınızsa yer alan üyeler tatmin edici rakamlara ulaştığı zaman sizin çalışmanıza satış yapmanıza gerek bile kalmayacaktır. Bu sayede reklamları ile geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyen bir sistemdir. Ortak kazanç sistemi denilen bu sistem en çok kullanılan kazanç yöntemlerinden birisidir.

2 Comments

  1. Afilliate marketing kavramını hep merak etmiştim. Yazınızdan çok yarar gördüm teşekkür ederim. Aynı zamanda site de baya bilgi verici ve para kazanmak için uygun bir yer olarak gözlemledim.

  2. merhaba, bilgilendirici makale için teşekkürler. affiliate programları arasında yüksek komisyonları ve düzenli ödeme yapması ile bilinen GCMpartner’ı mutlaka tavsiye ederim

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.