Apple’ın iPhone 4’ünden kritik hatalar

iPhone 4’e sahip olma şansını ilk olarak yakalayan bazı kullanıcılar şu sıralar Apple’ın cihazındaki problemlerden mustarip. Üstelik iPhone 4 daha yeni piyasa sürülmüşken cihazın deneyimini yaşayan alıcılar bazı konularda iPhone 4’ü sınıfta bırakacak şikayetleri internet sitelerine aktarmaya başladı.

Apple tarafından her fırsatta övülen retina ekranında sarı renkli çizgi yada daire şeklinde bir leke bulunduğunu belirten bir kullanıcı Macrumors sitesinde yaptığı yorumunda şunları dile getirmiş: “iPhone 4′ümü senkronize ettikten sonra farkına vardım ki, beyaz arkaplanlı arayüzlerde (örneğin, Ayarlar) ekranın sol alt köşesinde farkedilebilir derecede sarı bir nokta bulunuyor. Kalemlerin arkasındaki silgiler kadar büyüklüğe sahip olan bu daire telefonu kenarlarından döndürdüğünüzde daha da belirgin hâle geliyor.” Diğer yandan Gizmo sitesinde de bu konu ile ilgili yaklaşık 30 şikayet girilmiş durumda.

Apple şirketinin daha önce ürettiği 27 inç’lik iMac’lerde de böyle bir problemin olduğu ancak sorunun tam olarak nereden kaynaklandığı hakkında bir bilgi yoktu. Şu anda da aynı bir durum söz konusu ancak problemin yaygın olduğu ve sebebinin ne olduğu  konusunda kesin bişr bilgi yok.

Başka bir problem ise iPhone 4’ün sinyal alışı ile ilgili bir durum. Gene kullanıcı şikayetleri arasında belirtilen yorumlarda cihaz, metal kenarlarından tutulduğunda sinyal alışının düştüğü gözlenmiş. Ve bilindiği gibi anten vazifesi gören metal kenarlıklar iPhone’ü çevreleyen yan kısımda yer alıyor. Arama kalitesinin ve dosya indirme hızınında düştüğü kenarlardan kavrama anında sinyal seviyesinin bariz düştüğünü gözler önüne seren bir çok kişisel kullanıcı videoları sitelerde boy gösteriyor. Bu probleminde ne kadar yaygın olduğu henüz bilinmiyor.

Başka bir açıdan bakıldığında piyasaya yeni sürülen herhangi bir üründe problemlerin çıkması doğaldır. Ancak bu ürün Apple’ın olduğunda kullanıcılar pekte alışagelmedik izlenimleri gün yüzüne çıkarıyorlar. Şu an itibariyle kesinleşmemiş olmasına rağmen kritik hatalar olarak gözüken bu problemler Apple Şirketinin telefonları geri çağırmasına bile yol açabilir. Ve son olarak eklenecek sözde sanırım, Türkiye şartlarına göre yüksek bir mebla ile bu telefonu alacak kullanıcıların zerre kadar bile olsa verdikleri karşılığın boşa gitmesi korkusudur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.