Apple iPad ürün incelemesi

APPLE iPAD

Uzun süredir gündemde olan Apple’ın yeni gözdesi iPad piyasaya nihayet sunuldu. İlk bakışta tabletten çok büyükçe bir telefon ekranını andıran iPad, Wi-Fi özelliğine sahip. iPad’in 3G’li modelleri ise henüz piyasaya sürülmedi.

Apple, iPad’de 1 GHz A4 işlemcisini kullanmış. Değişik modeller 16 GB’tan 64 GB’a kadar veri depolama sunuyor. Ekran genişliği ise 9,7 inç değerinde ve 1024×768 çözünürlüğü destekliyor.

iPad’i bu kadar gözde yapan özelliklerin en önemlisi şüphesiz uzun şarj süresi. Apple, kullandığı işletim sistemi sayesinde 10 saate kadar kullanım süresi sunuyor. Bu da piyasadaki netbooklar ile kıyaslandığında çok iyi bir süre demek.

Geniş ekranı sayesinde iPad’te 10 parmak klavye kullanmak mümkün. Dokunmatik ekran algılaması gayet iyi derecede. Elbette bu tabletten beklentisi olan kullanıcıların ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılar nitelikte.

Yazılımsal anlamda iPad sahipleri sıkıntı çekeceğe benzemiyor. Çünkü mağazalarda yaklaşık 140.000 uygulama iPad sahiplerini bekliyor. Ancak Flash eksikliği, HTML5 standardının gelişi yakın da olsa bayağı hissediliyor.

iPad, iyi bir ürün olsa da mükemmel olmaktan uzak. Tablet PC düşünenler için iPad’in rakiplerini beklemek hem seçenek hem de fiyat açısından daha mantıklı görünüyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.