Ayak Kokusu Giderme Yöntemleri

Ayak Kokusu Giderme
Öncelikle bilinmelidir ki kokan şey ayaklar değil, ayaklardaki bakterilerdir. Çürümüş peynir kokusunu andıran son derece kötü bir kokuya sebep olan ayak mantarı, günümüzde sıklıkla yaşanan ancak çözümü oldukça basit olan bir problemdir.

Gelişen tıp sayesinde, medikal firmalar çeşitli ilaçlar, kremler ve özel çoraplar üreterek ayak kokusu problemine çare bulmaktadırlar. Ayak kokusundan kurtulmak sanıldığı gibi masraflı ve zor bir iş değildir.

ayak kokusu
ayak kokusu

Piyasada ise ayak kokusuna son başlığı ile satılan bir çok ilaç bulunmaktadır ki bu ilaçlar ile hastaneye giderek bir dermatoloji uzmanından alacağınız ilaçlar arasında pek bir fark yoktur.

İlaç kullanımı esnasında ayak kokusunu gidermek için yapılması gereken bazı önemli detaylar vardır. Öncelikle ilaç kullanmaya başlamadan önce eski ayakkabınızı yüksek bir sıcaklıkta çamaşır makinesinde iyice yıkamalısınız.

Yirmi dört saat boyunca dışarıda bekleterek kurutup, neminden arındırmadan kesinlikle ve kesinlikle ayakkabınızı giymemelisiniz. Gün içerisinde en az iki kere çorap değiştirmeli, ayaklarınızı anti bakteriyel sabunlar ile parmak aralarını iyice ovarak yıkamalısınız. Mümkün olduğunca evde sizi terletmeyecek terlikler tercih etmeli ve ayakkabılarınızın hava alabilen modellerden olmasına dikkat etmelisiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.