Bebek sahibi olmak istiyorum

Çocuk sahibi olmak her iki tarafın da kesin ve mazeretsiz kararı ile alınması gereken bir karardır. Anadolu Sağlık Merkezi’nden Uzman Psikolog Aslıhan Kurt, çiftlerin evliliklerine ilk darbenin genelde çocuk yapma anlaşmazlığından dolayı vurulduğunu, bu yüzden konunun çok hassas olduğunu belirtmektedir.

Bebek sahibi olmak istiyorum
Bebek sahibi olmak istiyorum

Bir fikir birliğine varmadan başlanılan gebeliklerin genellikle doğum sırasında yaşanılan sıkıntılar kadar çocuk üzerinde de hayat boyu etkili olduğunu belirten uzmanlar, bu nedenle ilk andan itibaren bebek yapmaya kararlı olmak gerektiğinin altını çiziyorlar.

Çocuk yapma şartları her çift için farklı olabilir. İş durumları, karakterleri, aile hayatları, aile yapıları gibi birçok faktör çocuk yapma kararı alırken etkilidir.

Çocuk yapmanın, hamilelik sürecinin ve çocuğun çiftler üzerinde büyük bir hayat tarzı değişikliğine yol açacağını unutmamak gerekir. Kişilerin hayatları , iş durumları, ekonomik yapıları, sosyal ilişkileri hamilelik sürecinde ve bebek sonrası toptan değişecektir.

Ancak eşlerin kişisel nedenleri birbirinin aynısı olmayabilir. Çocuğun yolunda gitmeyen ilişkiyi düzelteceği inancı ile yapılan çocuklar genellikle sorunların büyümesine neden olacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.