Biberiye ile zayıflama

Biberiye halk arasında çok sık kullanılan şifalı bir bitkidir. Son zamanlarda yapılan araştırmalarda biberiyenin zayıflatıcı etkisi de ortaya çıkmıştır. Özellikle yağ eritme konusunda Biberiye çayı çok etkilidir. Metabolizmayı hızlandırıp, idrar sökücü özelliği ile vücudu sıkıştıran Biberiye, özellikle yağ yakıcı özelliği ile ön plana çıkmıştır.

biberiye
biberiye

Biberiye Yağı ise düşük tansiyon hastalarına umut vermiş bir üründür. Yataktan zor kalkan, düşük tansiyon nedeniyle baş dönmesi problemi yaşayanlar biberiye yağını sık sık tüketmelidir. Diğer birçok bitkide olmayan uyarıcı bir aromaya sahip olan Biberiye yağı, vücudun sürekli canlı kalmasını sağlayarak tansiyon düşüklüklerini önler.

Biberiye çayı uzmanların doğal zayıflama için önerdikleri bir üründür. Biberiye çayını demlemesi kolaydır. Ünlü diyet uzmanı Ender Saraç verdiği zayıflama çayı reçetesinde 2 çay kaşığı biberiyenin 1 bardak su ile haşlanıp 10 dakika bekletilmesinin biberiye çayı hazırlamak için yeterli olduğunu belirtmiştir.

Biberiye yan etkileri ile de dikkatli kullanılması gereken bir bitkidir. Özellikle yüksek tansiyon hastaları için tansiyon yükseltici özelliği nedeni ile tavsiye edilmez. Biberiyenin hamilelikte de kullanılması sakıncalıdır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.