Bilgisayar başında yemek kilo aldırıyor

Masa başı işte çalışanların genel olarak kilolu olduklarına şahit oluruz. Çünkü masa başında hareketsiz biçimde durularak çalışıldığı için enerji harcanması neredeyse imkansız gibi bir durum haline geliyor. Masa başında çalışan kişiler yemeklerini bilgisayar karşısında yedikleri zaman daha fazla kilo aldığı gözlemlenmiş.

bilgisayar başında kilo almayın
bilgisayar başında kilo almayın

Çünkü bilgisayar karşısında yemek yiyerek dikkati yemeğe değil bilgisayara verilmiş oluyor. Bu yüzden açlık hissi giderilmiyor aksine daha da fazla yenmeye sebep oluyor. Yurtdışında bir araştırma yapılmış. Araştırma 2 kısımdan oluşuyor. Bilgisayar karşısında yiyenler ve normal olarak yiyenler. Yemek sonunda bilgisayar karşısında yiyenlerin daha fazla kalori aldığı gözlemlenmiş.

Görüldüğü üzere bilgisayar karşısında yemek yiyerek daha fazla kalori alıyoruz. Peki ne yapmalıyız ? Bilgisayar karşısında kesinlikle bir şey yememeliyiz. Ayrıca düzenli olarak spor yapmak masa başı çalışanlar için en faydalı aktivite.

Sürekli masa başında çalışarak bir hayat yaşarsak ileri ki zamanlarda yağlanmalar ve kilo alımlarını rahatlıkla görebiliriz. Eğer ben sağlığımı düşünürüm diyorsanız haftalık düzenli olarak sporlarınızı yaparak yediklerinize dikkat etmelisiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.