Bitkiler ile çiller’e veda

Bazılarımızın cildinde diğerlerimize göre daha sıklıkla yer alan çiller mevsim değişikliklerine göre artabilir ya da azabilir. Genellikle sıcak yaz aylarında daha da artış gösteren çiller eğer cildimizde kalıcı gibi görünüyorlarsa bazılarımız bunu yok etmek isteyebilir.

Mesela yorucu olamayacak bir operasyon sayesinde bunlardan kurtulmak isteyen birisi belki izleyeceği yol hakkında bilgi arıyordur. O halde elimizden geldiğince açıklamaya çalışalım.

Genellikle lazer yolu ile çilleri yok etmek için yapılan operasyon diğer yöntemlere göre daha fazla kullanılıyor. Uzmanların da çoğunlukla bu yöntemi tercih ettiğini söyleyebiliriz. Ancak şunu belirtmek zorundayız ki; eğer cildinizde ki çil oranı çok fazla değilse belki de bitkisel bir çözüm yoluyla da önüne geçebilirsiniz. Maske, peeling gibi bitkisel yollarla da çilleri yok edebiliriz. Ancak daha fazla çile sahipsek uzmanlar işte o noktada bize lazer yöntemini daha çok öneriyor.

İnternet dünyasında yer alan yazılarda hafif ölçüde ki çilleriniz için evde hazırlanabilecek bir bitkisel yöntem de bulabilirsiniz. Onlardan kurtulmak isteyip istemediğinize gerçekten karar verin ve harekete geçin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.