Blogcular için faydalı Chrome eklentileri

chrome-eklentileriChrome ile internette gezinti konusuna herkesin bakış açısı değişti. Google tarafından geliştirilen Chrome amacı insanın kolaylıkla uyum sağlayacağı temel özellikleri taşımaktadır. Chrome ile Blogların popülaritesi de bir anda üst seviyeye çıktı. Görselliği daha iyi yansıtan Chrome bloglarında bizde oluşturduğu mistik havasını tazeledi.

Blogcular, kişisel bloglarını geliştirmek ve daha iyi noktalara getirmek için çalışmaktadır. Bu çalışmalara yardımcı olmak için Chrome tarafından ya da başka kişiler aracılığı ile geliştirilen eklentiler sayesinde işleri daha da kolaylaşmıştır. Detaylı çalışmalarınızda yardımcı olacak eklentiler tarayıcınızın sol üst köşesinde hazır olmalıdır.

Chrome için eklentiler

Alexa Traffic Rank: Google tarafından belirlenen SEO puanını artırmak istiyorsanız sitenize Alexa Toolbar kurmalısınız. Böylelikle sitenizin değerini daha da artırabilirsiniz. Bulunduğunuz ülke sıralaması ve Global sıralama artık oldukça fazla dikkate alınmaktadır.

Goo.gle URL Shorener: Google URL kısaltma servisi ile görüntü bozukluğuna yol açan uzun URL adreslerine son verebilirsiniz. Sosyal medya çalışmalarınızda URL kısaltmak için kullanacağınız bu servis sayesinde istediğiniz cümleleri yazarken adresinizin uzun olmasını gibi bir soruna takılmayacaksınız.

PicMonkey Extension: Online resim düzenleme servisi olan PicMonkey Extension ile sitenize ekleyeceğiniz resimleri online olarak düzenleyip sonrasında ekleyebilirsiniz. Resim üzerinde istediğiniz değişiklikleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

Screen Capture: Bilgisayarınızda ani bir durum oldu ve ekran görüntüsü almanız gerekiyor. Bunun için Screen Capture uzantısını kullanabilirsiniz. Ekranınızın anlık olarak görüntüsünü yüksek kalitede kaydeder. Daha profesyonel bir uzantı kullanmak isterseniz tavsiyemiz Lightshot eklentisidir.

Photo Finder: Eklenti ile detaylı olarak Google aracılığı ile resim arayabilirsiniz. Türkçe ve yabancı birçok siteyi tarayan eklenti istediğiniz kalite de resmi size sunmaktadır.

Sizde bu eklentileri kullanarak daha çekici bir blog oluşturabilirsiniz. Ziyaretçileriniz de sizin bloğunuzda vakit geçirirken verdiğiniz emeği anlayacaktır.

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.