Bronzlaşmak İsteyenler Güneşe Dikkat Etmeli.

                         Bronzlaşmak isteyenler güneşe dikkat buyrun uzman görüşlerini incelemek için aşağıdaki yazımızı inceleyin İstanbul Cerrahi Hastanesi doktorlarından Dermatolog Dr. Günnur Önarslan Pedersen, bronz tenle bir yaz geçirmek isteyenleri ve tatile çıkacakları uyardı.

//

             Güneşe maruz kalmak demek, değişik dalga boylarında (orta veya uzun) ultraviyole radyasyonuna maruz kalmak demektir. Kişilerin güneş ışınlarından etkilenmesi; cilt rengine, güneş ışınlarına hangi mevsim ve hangi saatlerde ve ne süreyle maruz kalındığına bağlıdır.                             Koruyucu krem kullanın
Ayrıca zararlı ışınlardan korunmak için uzun kollu giysiler, geniş kenarlı şapka, güneş gözlüğü ve güneşten koruyucu kremler önerilir. Güneşten koruyucu kremler ultraviyole radyasyonuna karşı fiziksel veya kimyasal barier oluştururlar ve cildi hem UVA hem de UVB ye karşı korurlar. Açık tenli kişilerin en az 30, buğday tenlilerin en az 20 koruma faktörlü ürünler kullanması gereklidir. Güneşten koruyucuların en az 2 mm kalınlığında bir tabaka olarak sürülmesi ve emilimi sağlamak için güneşe çıkmadan 30- 60 dakika önce uygulanması önerilir. Ürünler suya ve terlemeye karşı dirençli özellikte olsalar bile, 3 saatte bir yenilenmesi iyi olur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.