Burun Akıntısı Nasıl Geçer?

Grip olduğumuzda veya aşırı soğuk havalarda sinir bozucu durumlardan birisidir burun akıntısı. Küçükken belki bundan pek şikayetçi olmazdık, kolumuza sürer geçerdim, ama büyüyünce gerek iş yerinde olsun, gerek toplu taşıma araçlarında olsun selpak ile bu durumla baş ediyor olmamız canımızı sıkmıştır hep.

burun akıntısı
burun akıntısı

Burun akıntısının çeşitli türleri vardır. Örneğin sürekli akan bir burun grip belirtisi olabilir. Eğer burun akıntısı daha yoğun ve yapışkan bir halde ise, basit bir virüs enfeksiyonunun iyileşme evresinde olduğunun göstergesidir.

Burun akıntısından ve sonrasında gelebilecek gribal enfeksiyondan kendimizi korumak için yapmamız gereken, bir hekim kontrolü sonrası ilaç almaktır. Fakat ben ilaç içmem, şifamı doğal yollardan ararım diyorsanız, doktorların yazdığı ilaçları aratmayacak bir formülü sizlere sunabiliriz.

İsimleri ada çayı, yeşil çay, ıhlamur ve nane limon gibi şifalı bitkiler ile yapılmış içeceklerdir. Bunlar sizi hastalıktan kurtarmakla kalmaz daha dinç ve kuvvetli tutar. Bu şekilde de iyileşemezseniz kesinlikle doktora ulaşmanız gereklidir.

Ben zaten doktora gittim. Verdiği ilaçlar işe yaramadı derseniz. Tekrar gidip bunu hemen belirtmelisiniz. Hastalığınız ilerlerse nerelere gideceğini bilemeyiz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.