Çelik Kapı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar!

Yaşadığımız çevrenin gün geçtikçe kötüye gitmesi ve artan hırsızlık olayları ev sahiplerini tedirgin etmekte ve bu bağlamda güvenlik önlemlerini hat sayfhaya çıkarmalarına sebep olmaktadır. Peki bu güvenlik önlemlerinden birisi olan çelik kapı yaptırrken dikkat edilmesi gereken kurallar nelerdir?

Çelik Kapı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar!
Çelik Kapı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar!

-Çelik kapıda dikkat edilmesi gereken en önemli detay kapının, kilit sistemi olmalıdır. Çünkü çelik kapının yaptırılma amacı kesinlikle güvenliktir ve güvenlik ön planda tutulduğunda kilit sisteminin önemi ortaya çıkacaktır.kapı pencere aksesuarları

Bu sebeple çelik kapıda kilit mekanizması; orijinal bir göbek kısmına, bilya sistemlerinin kalitesine, kilidi sağlayan silindirlerin sayısına ve kalitesine, anahtar yapısının kopyalanma açısından zor olmasına, anahtar üstünde bulunan noktalı kısmın karışık ve çok olmasına dikkat edilmelidir.

-Anahtar-kilit mekanizmasının bağlı olduğu kısım güvenlik açısından çelikten yapılmalı, kesilmesi zor olan materyaller seçilmelidir.

-Fiam kilit olarak tabir edilen kilit mekanizması güvenilir değildir, bu sebeple uzak durulmalıdır.

-Unutulmamalıdır ki kapı önlerinde bulunan 2. bir kapı niteliğindeki perfoje kapılar güvenlik açısından bir nebze yararlı olsa da, kapıyı asla son derece güvenli kılmaz. kapı pencere aksesuarları kayseri

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.