Cinsel Yaşamı Tehdit Eden Faktörler

Cinsel yaşam, insanların hayatları boyunca sağlıklı yaşamak kadar dikkat ettikleri önemli bir etkendir.

Cinsel yaşamı ve sağlığı bozucu en önemli faktörler ise sigara, içki, stres ve kötü beslenmedir.

Cinsel Yaşamı Tehdit Eden Faktörler
Cinsel Yaşamı Tehdit Eden Faktörler

Gençlik çağından beri kullanılan bu maddeler ve düzensiz beslenme sağlık sorunları yaratmak ile birlikte cinsel yaşamı etkliyene en önemli faktörler arasında yer almaktadır.

En önemli ve dikkat edilmesi gereken nokta sağlıklı bir hayat ve cinsel yaşam isteniyor ise kesinlikle kötü alışkanlıklardan ve zararlı maddelerden uzak durulmalıdır.

Sağlıklı yaşamın en önemli koşulu olan maddeleri hayatımızdan uzaklaştırıp belirli aralıklarda doktor kontrolünden geçmek gereklidir. Cinsel yaşamınızın güzel ve ideal düzeyde olmasını istiyorsanız da bu maddelerden uzak durmalı, partnerinizi de uzak tutmalısınız.

Sigara: Oldukça keyif verici ve ara ara cinsellikte egzotizm maddesi olarak da kullanılan sigaranın etkileri olduça olumsuzdur.

Özellikle kan akımının yavaşlamasına, damarların tıkanmasına neden olan sigara, kötü kokusu ile de yatağınızdan ve hayatınızdan atmanız gereken maddelerden biridir.

Diğer önemli unsurlardan biri de sigaranın erkekler üzerinde yarattığı sperm kalitelerinin bozulması ve seks isteklerinin azalmasıdır. Bu iki önemli nokta araştırmalar ile de kanıtlanmıştır.

Alkol: Alkol cinsellikle hem olumlu etkileri hem de olumsuz etkileri bulunan bir maddedir.

Genel olarak sağlık sorunlarının açmasının yanı sıra az alındığı zaman cinsel gücü arttıcı çok alındığında ise cinse gücü azaltıcı özelliği bulunmaktadır. Alkol, az alındığı zaman enerji ve kendine güven verirken, çok alındığında uyku ve isteksizlik getirir.

Stres: Cinsel yaşamı tehdit eden en önemli faktördür. Sigara ve alkol gibi maddelerin etkilerinden tamamen uzak olarak hiç beklemediğiniz bir anda cinsel hayattan soğuyabilmeniz mümkündür.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.