Cisco’dan İnternete Ateşleme


Cisco Şirketinin internette büyük oranda hız artışı sağlayacak bir teknoloji üzerinde çalıştığı dedikoduları hızla yayılan haberler arasına girdi. Bu dedikodu hakkında fazla bir detay olmamasına rağmen yinede alınan bilgiler doğrultusunda Cisco’nun üzerinde çalışmalar sürdürdüğü bu teknolojinin interneti sonsuza kadar değiştireceği söyleniyor.

Teknolojinin ilginç tarafı abonelere hiçbir bant genişiliği kısıntısı yada şişmesi olmadan 100 Mbps’lik bir internet hızı sağlaması. Cisco Şirketinin kısa zamanda bu teknolojiyi ilan etmeyi düşündüğü ve ABD’de ulusal bant genişliği planının detaylarının açıklanmasının kararlaştırıldığı haberleri internet üzerinde yavaş yavaş yankı bulmaya başladı. İlk olarak ABD’de kullanıcılara 100 Mbps’lik bu hızı sunmayı planlayan Cisco daha sonrada Avrupa ve Asya’ya bu hizmeti ulaştırmayı amaçlıyor.

Diğer yandan ABD’li telekom operatörlerinin  yüksek hızlı internet servisini 10 yıl içinde 100 milyon eve sunuyor olmasını gerekli kılan maddeler açıklanacak olan plan detayları kapsamında yer alıyor. Sızıntı haberlerden de anlaşılacağı gibi Cisco şirketinin gerçekleştirmek üzere olduğu  100 Mbps hızındaki bu internet servisinin Türkiye yollarınada girmesine çok uzun zaman kalmış gibi görünmüyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.