ÇOCUĞUNUZUN ZEKİ OLMASI İÇİN KURU ÜZÜM YEDİRİN

Kuru üzümün herkes için sağlıklı bir besin olduğu bilinir. Lezzeti ve faydaları ile de herkes tarafından sevilerek tüketilmektedir. Kurutulmuş meyveler içerisinde en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Meyvenin içeriğinde B1 ve A vitaminleri bulunmaktadır. Özellikle içeriğindeki potasyum, sodyum ve demir gibi mineraller bulundurmakta ve her derde deva olarak bilinmektedir.
Uzun süreden bu yana tıbbi yaraları iyileştirmesi ile de tanınan besin enerji vermektedir. Kurutulmuş meyvelerde su oranı azaldığı için enerji sağlama konusunda oldukça önemli katkılar sunmaktadırlar. Kansızlık ülkemizde çok önemli bir hastalık olmakta ve özellikle risk grupları içerisinde çocuklarda bulunmaktadır. Üzüm özellikle demir eksikliği tedavisinde çok önemli işlevlere sahip olmaktadır. Bu nedenle üzüm yiyen çocukların zeki olduğu söylenebilmektedir. Kara çekirdekli üzümün özellikle bu zeka gelişiminde payı çok önemlidir.
Genel olarak kuru üzümün faydalarına bakıldığında karaciğer dostu olarak görünen besinin vücut içerisinde kan oranını artırdığı da görülmektedir. Sert tümörler bulunuyorsa eritmek sureti ile bunları yok edecek ve hafızayı da önemli oranlarda güçlendirecektir. Sarılık hastalığına karşı oldukça faydalı olan üzüm kurusu, göğüs hastalıkları içinde tedavi edici niteliktedir. Eklem iltihaplarına karşı oldukça faydalı olmakta ve öksürüğü kesici özelliği ile de bilinmektedir. Çıbanların iyileştirilmesinde potasyum, kalsiyum, demir gibi özellikleri ile kansızlığa, halsizliğe ve zayıflığa karşı da iyi geldiği bilinmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.