Çocuk gelişimi ve beceri oyunları

Çocuk gelişimi ve beceri oyunları

öncelikle oyun çocukların yeni bilgiler öğrenip, öğrendiği beceri ve bilgileri pekiştirmesini sağlayan, çocuk gelişimine faydalı bir etkinliktir diyebiliriz.

Çocukların okul öncesi yaş döneminde yaşamının her alanında var olan oyun, çocukların beş duyu organıyla algıladıkları her şeyi zihninde yoruma sunduktan sonra oyunun bu duruma aracı olmasıyla davranışa dönüştürdüğünü söyleyebiliriz.

çocuk oyunları ve diğer oyunların, çocukların zihinsel, sosyal ve ruhsal hatta duygusal gelişimini desteklediğini belirtmeliyiz.Olayı zihinsel yönden ele aldığımızda bu konuda beceri oyunlarının öne çıktığını görürüz.

Herhangi bir beceri oyunu sayesinde çocuklarda oyun kurallarına uyma,plan yapma,planlar yaparak taktikler geliştirme,isim şehir oyunlarındaki yeni kelimeler yeni isimler öğrenme veya su ile ilgili oyunları oynarken neyin batıp neyin batmayacağını öğrenme gibi gelişmeler gözlemlendiğini belirtebiliriz.

İşte bu gibi durumlar zihinsel gelişmeyi tetikler.Bu nedenle velilerin çocuklarını beceri oyunlarına yönlendirmesi gerekmektedir diyebiliriz.Çocukların evde güvenle bu tarz oyunları oynaması için genel de interneti kullanmak gerekli.

Binlerce site arasından çocuğunuz için güvenli olduğu bilinen oyunlar.gen.tr gibi siteleri kullanmakta fayda var.Tüm bunlarla birlikte beceri oyunlarını çocuklarınıza sevdirmek için onlara vakit buldukça eşlik etmeniz daha da faydalı olur. Bakınız araba oyunları

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.