Çocuklar İçin Oyunlar

Çocukların gelişiminde hiç şüphe yok ki oyunların çok büyük bir önemi var. oyunlar çocuklar için sıradan birşey olarak değerlendirilse de, aslında onların kişilikleri ve ileri ki dönemde seçecekleri meslekleri üzerinde oldukça etkilidir.

Günümüzde birçok uzman çocuklar oyun oynarken onların kısıtlanmaması gerektiğini fakat aynı zamanda bunun bir kontrolsüzlük olarak da algılanmamasını söylemektedir.

çocuk oyunları uzun yıllar boyunca değişime uğramış olsa da temelde aynı özellikleri taşımakta diyebiliriz. Çünkü bütün çocuk oyunları incelenecek olursa, temelde bireyin öğrenmesi gereken bazı hususlar çocuğa bu tür oyunlarla birlikte benimsetilebilmektedir.


Bu günlük hayatta çocukların oynadığı oyunlar için de geçerlidir, aynı zamanda bilgisayar üzerinden oynanmakta olan oyunlar için de geçerlidir… Bir araba oyunları meraklısı çocuğun ileri bir dönemde araç kullanma konusunda pek de zorluk yaşamayacağını düşünebiliriz.

Bu durumda velilerin çocuklar üzerinde fazla oyun oynuyorsun gibi bir yaklaşım sergilemek yerine, onları yönlendirmesi hususu ön plan çıkıyor.

Çocuğunuz ile birlikte vakit geçirmenin ne kadar önemli olduğunu da düşünecek olursak,  onların ilgi alanı olan bir oyun türünü onlarla birlikte oynamamamız aramızdaki iletişimi çok daha sağlam hale getirecektir hiç şüphe yok ki…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.