Çocuklar neden oyun oynamalıdır

Her insan doğar, gelişir ve ölür. Bu üç ana evrenin içinde ruhsal yapımızı her hareketimiz etkilemektedir. Daha çok etkilendiğimiz bu süreç ise çocukluğumuzda yaşadığımız olayların tamamı, gelişim sürecimizde ise yaşanan bazı olaylar bizleri derinden etkilemektedir. Kendimizi bu duyguların farkında olduğumuzda daha çok çocuklarımıza nasıl davranmamız gerektiği hakkında fikirler çıkartmamız gerekmektedir. Bu şekilde düşünülerek eğitilen bir çocuk hem iş hayatında hem de çevresel olarak başarıyı her daim yakalayacağına emin olabilirsiniz.

barbie oyunları
barbie oyunları

Hem erkek hem de kız çocuklarının yapmaktan hoşlandığı şeylerin başında bilgisayar oynamak geçer. Ufak yaşlarda ailelerin tedirgin olduğu bilgisayar konusu çocukların duygularını derinden etkilemelerine neden olabilir. Bu başlıkların dışında birde kız çocukları ile erkek çocuklarının zihinsel olarak olaylara farklı tepkiler vermesi onları duygusal açıdan da şekillenmelerinde etkileri olduğunun altını çizmek isterim. Sürekli olarak baskı gören kız çocuğu ile barbi oyunları oynayan kız çocukları arasında ruhsal açıdan uçurum denilebilecek kadar farklılıklar doğacağına inanabilirsiniz.

barbie giydirme tarzındaki oyunlar kız çocukları için biçilmiş kaftan olduğunu söyleyebiliriz. Bu kız çocuklarının kendileri gibi bir kız olan barbie giydirmesi hem şekil itibariyle hem de zihin gelişimleri açısından faydalı olup kesinlikle her kız çocuğuna oynatılması gereken bir oyundur. Ailelerin bu konuda ne kadar titiz olduklarını düşünebiliyoruz ve onlara tamamen barbie giydir değil yeri ve zamanını düzgünce ayarlayarak bu eylemi kız çocuklarına gerçekleştirmelerini anlatmalarında oldukça fayda olduğunu söyleyebiliriz.

Çocuklarınızı oyun oynamaktan uzak tutmamanızı tavsiye ediyoruz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.