Çocuklar ve Yetişkinler için Kamp Yaparken Oynanabilecek Basit Oyunlar

Çocuklar ve Yetişkinler için Kamp Yaparken Oynanabilecek Basit oyunlar

Kamp yapmak eğlenceli, dinlendirici ve kişiyi tazeleyici bir faaliyettir. Kamp sırasında herkesin birlikte oynayabileceği oyunlar bu deneyimi çok daha zenginleştirir. Bu oyunların kimi örnekleri aşağıda belirtilmektedir.

Örneğin, firizbi genellikle yetişkinlerin de oynadığı bir oyundur. Bu oyun açık havada oynandığı oyun sırasında eğer güneş varsa güneş kremi kullanmak iyi bir fikirdir. Deniz topu da hem yetişkinlerin hem de çocukların oynayabileceği diğer bir oyundur; top son derece yumuşak olduğu için hem oynaması keyiflidir hem de çarpma durumunda zarar vermez.

kelime oyunu

Kamp yapılan yer deniz kıyısında ise, çeşitli yüzme oyunları da oynanabilir. Örneğin, yüzme yarışması ya da deniz toplu. Ancak denize yemek yedikten hemen sonra girilmemesi önemlidir. Aksi durumda kramplar ve tehlikeli durumlar ortaya çıkabilir.

Çocuklar su tabancalarını severler, onlara birer su tabancası verin birbirlerini kovalamalarını ve ıslatmaya çalışmalarını izleyin. Bu oyun dikkatli oynanırsa oldukça güvenlidir. Ayrıca, sıcak havalarda çocukların serinlemesini sağlar. Bu oyun sırasında çocukların başında bir yetişkin olması önemlidir. Su tabancaları ile yabancıları da ıslatmak isterlerse bu engellenmelidir. Kral Oyun

Birçok kimse kamp seyahatlerinde tavla, iskambil oyunları ve okey gibi masa oyunları da oynar. Eğer oyun için yeterli kişi yoksa kamp yerinde bulunan diğer konuklar davet edilir.

Ayrıca kamp yerinde oynanabilecek kelime oyunları da vardır. Bu oyunlar özellikle akşamları herkes kamp ateşi etrafında toplandığında oynanabilir. Bu oyunlar hem yetişkinler hem çocuklar bir arada oynadığında daha da eğlenceli bir hal alır.

Bilgisayar Oyunlarının Çocuklar Üzerindeki Etkisi

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Çocuklar için Problem Çözme Oyunları
  2. Estetik » Blog Archive » Çocuklar için Problem Çözme Oyunları

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.