Çocukların Psikolojisinden Anlamak

Çocukluğunuza çocuklarınızla inin

Hani hepimizin bildiği bir laf vardır, Çocukluğuna inelim, çocukluğuna inmek lazım gibi sözler…Bu sözlerin nereden kaynaklandığını hiç düşündünüz mü? Bu sözlerin aslında bir yönteme dayalı olduğundan dolayı insanların diline düşmüştür. Çocukluğunda çizgi film izle gibi yasakların sizlerin üzerinizde uygulanması sizlerin bilinç altınızda ciddi sorunlar yaratmış olabileceğinden dolayı psikologların sizlere kurmuş olduğu cümleler bunlardır.

çocuk psikolojisi
çocuk psikolojisi

Psikologların amacı çocukluk döneminizde yaşadığınız sıkıntıları anlatarak, problemin gün yüzüne çıkmasını sağlarsınız ve artık o probleminizi içinizden atarsınız ve ardından daha huzurlu bir birey halini alırsınız.

Sizlerinde bu gibi durumları çocuklarınıza yaşatmamanız için çocukluk dönemlerinde çizgi film izlemelerine engel olmayınız. Çocukların çizgi film izlemeleri psikolojileri açısından çok mühim değerler taşımaktadır.

Çocuklarınızın çizgi film izlemeleri konusunda gerekli özeni gösterin fakat her şeyin bir sınırı olduğu gibi ona da bir sınır koymanız elbette ki gerekmektedir. Çocuklarınızın birde çizgi film olarak Calliou izle ve Sünger Bob gibi öğretici çizgi filmleri izletmenizi tavsiye ediyoruz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.