Çocukların sevdikleri oyunlar

Çocukların sevdikleri oyunlar

Oyun denildiğinde yalnızca vakit geçirmek olarak algılayan ailelerin oyun hakkında geniş bilgileri araştırmaları gerekmektedir. Oyun çocuklar için zeka geliştirici özelliği bulunan mutlaka her çocuğun yaşaması gereken bir şeydir.

Çocuklarına oyun oynamayı yasaklayan ailelerin çocuklarının derslerinde de başarısız olmasına daha sonradan şaşırmamaları gerekmektedir çünkü çocuklarının oyun oynamalarına engel olarak zekalarının da gelişmesine engel olmuş olan, ailelerdir. Kız çocuklarının kız oyunları, erkek çocuklarının da erkek oyunları oynamaları gerekmektedir.

the image

Erkek çocukları oyuna düşkünlükleri daha fazladır fakat zeka geliştirici özelliği olmayan oyunları oynamayı daha fazla seven erkek çocukları araba oyunlarıgibi oyunları çok daha fazla tercih etmektedirler. Bu tür oyunların zeka geliştirici özelliği olmasa da çocukların ruh halini düzenleyen oyunlar olduğu için çocuklarınızın oynamasına müsaade etmelisiniz.

Erkek çocuklarının bir diğer sevdiği oyunlar ise Savaş oyunlarıdır. Bu oyunları internetten arkadaşlarıyla birlikte oynadıklarından dolayı da bu tür oyunlar çocuklarınızın arkadaşlarıyla olan bağlarını kuvvetlendirerek ilerdie toplumla uyumlu birer birey olmaları sağlanmış olur.

Yani şunu söyleyebiliriz ki çocukların oynadıkları oyunlar onları aslında asosyal hale getirmemekte ve arkadaşlarıyla olan bağlarını güçlendirmektedir. Fakat burada ince bir sınır çizgisi var ve bu konuda da devreye veliler giriyor denilebilir. Tamamen sanal oyunlar çocuklar için tam anlamıyla faydalı olmasa da online flash oyunlar sayesinde çocuklar farklı kişiler bir bağ kurulabiliyor.

Kız Çocuklarının Sevdikleri Oyunlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.