Cover Müzik

Cover Müzik

Cover; Daha önce başka bir sanatçı tarafından seslendirilen bir müziğin farklı bir yorum ile başka solistler tarafından yeniden söylenmesi ve dinleyiciye sunulması anlamına gelmektedir.

İkinci kez aynı şarkının başkası tarafından seslendirilmesi bazı dinleyicilere gereksiz gelse de aslında bazen çok güzel çalışmalar çıkabiliyor ortaya. Özellikle çok beğenilen müzikler coveri hak ediyor gerçekten.(mp3 dinle)

En çok coverı yapılan yesterday şarkısı pop müzik tarihine geçmiştir. En fazla coveri olan parça olarak. Bu şarkının bilinen 3 bin farklı versiyonu vardır.

enpopulermuzikcalar Anadolu Rock

Günümüzde cover gençler tarafından beğeniyle Online müzik dinle platformlarında dinlenilmektedir buna bağlı olarak cover grupları piyasada canlı performans sergileyerek kendi tarzlarını oluşturmaya başlamışlardır.

Özellikle üniversiteli gençler için ayrı bir önem taşır cover. Günümüzde Türkiye’de çok başarılı ve adını duyurmayı başarabilmiş cover grupları bulunmaktadır. Genellikle öğrenci oldukları için fazla uzun turneler yapamıyor olsalarda ufak şehir turları düzenlediklerini biliyoruz.

Eğer hep dinlediğiniz en hit müzikleri biraz farkla dinlemek yada hep dinleyerek sıkıldığınız güzel şarkıları yeniden sevmek istiyorsanız mutlaka dinlemenizi öneririz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.