Diş Hastalıkları ve Ortodonti

Aileler genellikle küçük çocuklarının süt dişini dökmesi döneminde hafif gecikmeler olduğunda kendi yöntemlerine başvururlar. Fakat çocukların diş yapılarını bozması konusunda çok büyük bir etkene sahiptir aslında bu yapılan şeyler…

Evde dişe ip bağlayarak çekme gibi klasik yöntemlerden uzak durulması gerekmektedir. Aksi durumda alttan gelen dişlerde çarpıklık ve görüntü bozukluğu gibi durumlar ortaya çıkabilir. Tabi bu durum tedavi edilebilir bir hastalık olsa da, ortodonti tedavisi görmeden önce biraz daha bilinçli hareket etmek gerekiyor.

diş   estetiği

Çocuk yaşlarda dişlerdeki çarpıklık ya da yapı bozukluğu teşhis edilecek olursa diş teli gibi yöntemlerle birçok rahatsızlığın önüne geçilebilir. Fakat bu elbette ki düzenli bir periyotda diş hekimi ziyareti de gerektirmektedir.

Çocuklarınızın olduğu gibi aynı zamanda sizin de diş sağlığınız oldukça önemli diyebiliriz. Sosyal bir varlık olan insan, yine sosyal çevre içerisinde kendine bir yer edinme adına kendisine dikkat etmesi gerekmekte hiç şüphe yok ki. Diş beyazlığı da karşı taraf ile iletişim kurmanız konusunda size yardımcı olacaktır. Yardımcı olmaktan ziyade eğer dişleriniz yeteri kadar beyaz değilse konuşurken dişlerinizi gizleyeceğinizden emin olabilirsiniz.

Bu yüzden Diş beyazlatma gibi yöntemler ile daha beyaz dişlere kavuşmanızı sizlere önermekteyiz. Fakat diş hekiminizden genel diş sağlığınız konusnda bilgi almanızda büyük fayda bulunmaktadır..

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.