Dökülen Saçlar için Ne Yapılmalı?

hindistan cevizi yağı
hindistan cevizi yağı

Çoğu bayan ve erkeğin yaşamış olduğu saç dökülmesi sorunu son yıllarda daha sık görülmeye başlandı. Bu nedenle bu makale bu konuya değinildi. Saç dökülmelerine karşı tedbir olabilecek farklı 10 adet ipucunu aşağıda siz okuyucular için sıraladık.

Saç Dökülmesine Karşı Hangi Önlemler Alınmalı?

Eğer sizin de saçlarınızda böyle bir dökülme sıkıntınız varsa siz değerli okuyuculara sıraladığımız bu ipuçlarını mutlaka ve mutlaka dikkate almanızı tavsiye ederiz. Zeytin yağı ve Hindistan cevizi yağı ile saç diplerine masaj yapmak kan dolaşımını hızlandırır ve böylece saç kökleri daha da canlanır. Ayrıca bu sayede daha hızlı uzayan saçlara da sahip olabilirsiniz.

hindistan cevizi yağı
hindistan cevizi yağı

Saç dökülmelerine karşı bilinen en iyi yöntemlerden bir diğeri de alma yağı ve limon suyunu birbiri ile karıştırarak saç diplerine masaj ile yedirmektir. Bu karışımı sürdükten sonra bone ile saçlarınızın hava almasını engelleyin. Sabaha kadar bekleyin. Sabah şampuan ile yıkadıktan sonra soğuk su ile durulayın. Haftada bir kez bu işlemi uygularsanız daha köklü ve güçlü saçlara sahip olursunuz.

Saç Dökülmesine Hayır!

Saç güçlendirici etkisi oldukça yüksek olan kına hint kadınlarının saçlarında sıkça tercih ettiği bir bitkidir. Sizde saçarlınız için kına özlü bakım ürünleri ve şampuan kullanabilirsiniz. Sayılan bu önlemler neticesinde saç dökülmesi sorunu azalma gösterecektir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.