Dünyanın en ünlü blogları

Blog yazarlığı önce Amerika’da başladı. Ancak ilk blog yazarları internetin ciddi bir yer olduğu ve bu ciddi alanı kişisel amaçlarla kullandıkları gerekçesiyle hoş karşılanmadı ve blog yazarlığı akımı bir sonraki patlamaya kadar beklemek zorunda kaldı.

Daha sonraları blog yazma kavramı internetin gelişmesi ile tüm dünyada yayıldı ve popülerleşti. Şu an dünyada 50 milyondan fazla blog sayfasının gösterimde olduğu tahmin ediliyor.

Dünyanın en ünlü blogları
Dünyanın en ünlü blogları

Henüz dünyanın tüm ülkelerindeki bloglar arasından seçim yapıp ödül veren ciddi bir kuruluş olmasa da bir çok teknoloji ve haber sitesi bu araştırma için anketler düzenliyor. Yapılan anketlerin bir çoğunda haber ve video bloğu Huffingtonpost ilk sırayı alıyor.

En son gelişmeleri anında bildiren siteye ünlüler de yazıları ile katkıda bulunuyor. Techcrunch sitesi ise Engadget gibi siteler blog sayılmadığından değerini yükseltmiş durumda. Site bazen taraflı yazılar yazdığı gerekçesiyle eleştiriliyor.

Gizmodo ise bir çok farklı konuda içerik bulabileceğiniz bir blog sitesi. Sitede bazı yazarlar esprili dilleri sayesinde keşfedilip Amerikan dizileri için senaryo yazmaya başlamaları ile haber olmuşlardı.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.