Duygusal Kaynaklı Yemek İsteği

Duygusal olarak yeme durumu kilo verme çabalarını sekteye uğratabilir. Duygusal durumlara bağlı olarak gelişen bu tip yeme isteklerini engellemek uzun vadede kilo verme başarısı sağlayacaktır.

Bazen bir şeyler yeme isteği gerçekten bir şeyler yemeye duyulan ihtiyaçtan kaynaklanmaz. Duygusal durumların üzerimizde yarattığı iniş çıkışlara bağlı olarak güçlü bir yeme isteği oluşur. Yemek istediğimiz yiyecekler de özellikle şişmanlatan türde olan yiyeceklerdir.

nasıl kilo verilir

Bu duygusal durumlar nelerdir?. Bunlar kimisi için kovulma, boşanma durumu;kimisi için yoğun trafik, tüm gün ofiste çalışmak zorunda kalmak gibi sebeplerden doğan durumlardır.Diyet

Duygusal durumlara bağlı olarak yeme durumunun en kötü yanı ise var olan problemleri arttırmasıdır. En sonunda, yiyeceklerle hasır altı edilmeye çalışılan konuların yanında bir sorun daha yaratılmış olur-kilo alma, yeme konusunda kendini suçlama,sağlığın bozulması…Diyet – Zayıflama

Duygusal kaynaklı yeme durumuna son vermek için aşağıda sıralanan 5 adım size yardımcı olacaktır:

● Birinci adım: Sizi tetikleyen yiyecekleri belirleyin. Belirlediğiniz bu yiyecekleri tüketmemeye özen gösterin.
● İkinci adım: Açlık sinyallerini tanıyın. Gerçekten aç olmadığınız durumlarda, sadece bir şeyler yemek istediğinizde bunları yemek yerine ağzınıza bir sakız yada nane şekeri alın.
● Üçüncü adım: Sizi tetikleyen yiyecekleri sınırlı sayıda alın
● Dördüncü adım: Yemekleri atlamayın. Hiç bir öğünü atlamamaya özen gösterin.
● Beşinci adım: Yemeğe karşı alternatifler bulun.Fitness

Çok Besin Tüketimine Karşı Diyet Yolları

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.