E Ferrit Nüve

ferrit nüve
ferrit nüve

Nüveler elektronik aletler ve aksamlar için güç kaybını engellemek amaçlı tasarlanmış aletlerdir. E ferrit nüve, E şeklinde kesilmiş ve özel kullanım alanlarında ihtiyaç duyulan nüvelerin genel adıdır. Ferrit ise yapı gereği güç kaybını engelleyen maddelere verilen genel isimdir diyebiliriz.

Nüveler günümüzde çok sayıda kullanım alanı bulan ürünlerdir. Daha çok telekomünikasyon alanında kullanılan nüveler, bu alanda sinyal düşürücü olarak çalışabildikleri gibi, bir güç türünden diğerine geçişin sağlandığı sistemlerde güçlerdeki düşmeyi de, E ferrit nüve türünde nüveler engeller. Bir gücün diğerine dönüştürülmesi sırasında güç kaybının engellenmesi büyük önem teşkil eder. Eğer güç geçişleri sırasında büyük enerji kaybı yaşıyorsanız bu durum, enerji açısından zararınızın da büyük olacağını gösterir. Fabrikalarda ve büyük makinelerin çalıştığı atölyelerde bu konunun bir hayli önemli olduğunu söyleyebiliriz.

ferrit nüve
ferrit nüve

Ferrit nüve Nereden Alınır Tipleri Nelerdir?

Ferrit nüve aparatları sadece “E” şeklinde değildirler. Bu nüveleri pek çok çeşitte bulmak mümkündür. Toroid şeklinde veya “F” şeklinde de toroid nüveler bulunabilir. Tüm bu nüvelerin kullanım yerine farklılık gösterdiğini söyleyebiliriz. Nüveler firmaların özel ihtiyaçlarına göre de rastgele şekillerde üretilebilen aparatlardır.

Ferrit nüve türü aparatları günümüzde Türkiye’de Signal firmasından almak mümkündür. Signal firmasının ferrit nüve ürünlerini incelemek için adresini ziyaret edebilirsiniz. Sitede tüm ferrit nüve tiplerini inceleyebilir ve firmayla ihtiyaçlarınız doğrultusunda iletişime geçebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.