E-ticaret sistemlerinde SEO Önemi

İnternet dünyasına yeni adım atan yatırımcılar, sitelerine yüklü miktarda yatırım ve ürün koyarak başarı olabileceklerini düşünürler. Burada yapılan hata e-ticaret sitenizde ne kadar ürün olursa olsun, arama motorlarının kurallarına uymadan yayına devam ediyor iseniz bu iş sizin için başlamadan bitmiştir.

Büyük bir şirket ve kaynağınız var ise e-ticaret sitenizi tanıtmak için yüz binlerce lira harcayarak ziyaretçi toplayabilir, bunlardan kazanç elde edebilirsiniz. Orta düzey yatırım ile bu işe giriyor ve televizyon reklamlarına verecek bütçeniz yok ise yapmanız gereken arama motorlarının gözüne girip, buralardan ziyaretçi çekmektir.

seo
seo

E-ticaret (Sanal Mağaza) sitem var, televizyonlarda reklam döndürecek kadar bütçem yok sitemi nasıl tanıtabilirim?

Birçok internet yatırımcısı hataların en büyüğünü başlamadan yapmaktadır. Sitelerinize havadan ziyaretçi gelmez ya da yeni sitenizi bir yerlere reklam vermeden duyurmazsınız. Sanal mağazanızı arama motorları sayesinde popüler hale getirebilirsiniz. İlk seçenek, Google reklamcılık seçenekleri olacaktır. Google’a verdiğiniz reklamlar sayesinde belirli kelime aramalarında en üst sıralarda yer alabilirsiniz.

Aramalarda reklam kutusunun içerisinde bulunursunuz ve ziyaretçiler sitenize geldiği sürece Google’a tık başına ücret ödersiniz. Bu ücret kelimenin rekabetine göre değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin; e-ticaret sektöründe en çok rekabet olan kelime “alışveriş” kelimesidir.

Bu kelimede ilk sayfada reklam verebilmek için binlerce lirayı gözden çıkarmanız gerekiyor. Televizyon reklam fiyatlarını düşündüğümüz zaman buralara verilen para pekte göze batmıyor. Diğer bir seçenek ise SEO. seo, arama motorlarının kurallarından oluşan sistemdir. Sitenizin SEO’su yapılmış ise Google size istediğiniz kelimelerde para vermeden üst sıralarda çıkmanızı sağlayacaktır. Sanal mağazanızı SEO kurallarına uygun olarak donatmak için mutlaka bu işte uzman kişileri bulmalısınız.

seo uzmanları sitenizi baştan aşağı alarak web tasarımından, linklerinize göre analiz eder. Eksikleri giderip, sitenizi Google’ın gözüne girecek şekilde size teslim ederler. Sırtınızı yaslayıp, sitenizin Google’da yükselmesini seyretmek istiyorsanız, bu alanda kendini kanıtlamış olan sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.