E Ticaret Uygulamasının Önemi

e ticaret
e ticaret

İnternet üzerinde ürünlerin pazarlanması işlemi. E ticaret ile işlemler daha hızlı olur. Ticaretin elektronik ortamda yapılması. Mal ya da hizmetlerin satın alınması. Elektronik ortamda sanal mağazalar aracılığı ile müşteriye hızlı şekilde ulaşma. Bilgisayar ağları ile ticaret firmalara büyük yararlar sağlar. Müşteri ise istediği ürüne daha hızlı şekilde ulaşır.

E Ticaret Hizmetleri ve Yararları

Müşteri desteği ve müşterilerin talepleri e ticaret ile daha hızlı takip edilir. Firmalar, internet üzerinde 24 saat açık bir şubeye kavuşur. Zamandan tasarruf çok hızlı olur. Müşterilere sınırsız ürün seçeneği sunulabilir. Sanal mağaza sayesinde birçok maddi yük azalmış olur. Stok yapma durumuna gerek kalmaz. Stokunda olan ürünleri kısa sürede öğrenebilme imkanı.

E Ticaret ve Günümüz Dünyasında Önemi

İnternet gibi büyük bir ortamda hızlı reklam yapabilme özelliği. Müşteriler evlerinden çıkmadan alışverişin kolaylığını yaşar. Ürün fiyat araştırmalarında müşteriler için ulaşım masrafı ortadan kalkar ve evlerinin rahatlığında ürünleri inceler, diğer müşterilerin ürün hakkında yorumlarını öğrenirler. Ürün çeşidi boldur.

e ticaret
e ticaret

Maliyeti düşük olan ürünler sayesinde firmaya büyük kar olur. Ürünler hakkında bilgiye hemen ulaşılır ve müşterilerin talepleri kısa sürede değerlendirilir. Talebe göre satış yapabilme özelliği http://www.ticimax.com e ticaret ile günümüz internet ortamı daha canlı. Sadece kendi bulunduğu ülkede değiş tüm dünyada kendi reklamını yapan firmalar kısa sürede rakipleri arasında farkını ortaya koyabilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.