Eee Tablet Not Defteri – Asus


Son zamanlarda gelişen teknolojiyle birlikte gelen elektronik not defterleri yavaş yavaş vazgeçilmezlerimiz arasına girmeye başlıyor. Asus da yeni Eee Pad ile birlikte tanıttığı Eee Tablet i kullanıcılarına geçtiğimiz günlerde tanıttı. Yaz aylarının gelmesiyle bir çok firma gibi Asus firmasıda kendi ürünlerini 2010 yazında kullanıcı kitlesiyle buluşturacak.

Geçtiğimiz günlerde Eee Tablet not defterinin lansmanını yapan Asus firması Eee Tablet’in 2450 dpi’lık giriş hassasiyetine sahip olduğunu ve ekran geçişlerinin 0,1 saniye gibi hızlı bir sürede gerçekleştiğini açıkladı. 8 inç’lik TFT-LCD ekrana sahip,64 seviye gri renkli ve 1024×768 ekran çözünürlüğü ile pazarda kendine yer bulacak olan Eee Tablet ekran üzerinde rahat ve hızlı kullanımı sağlamak için bir de kaleme sahip.

Asus firması Eee Tablet için “dünyanın en doğru ve en hassas not alma cihazlarından biri” tanımlamasını yaparken Asus un üzerinde durduğu en önemli özelliklerinden biri not alma. Not defteri şablonları, notları depolama, listeleme, etiketleme gibi özel işlevlerde Eee Tablet ile gelen özellikler arasında ve e- kitapların rahat bir şekilde okunabilmeside yine Asus firmasının lansmanında yer alıyor.

Ayrıca micro SD yuvası ile  gelen bu cihaz üzerinde öğrencilere yada iş adamlarına notlarını taramaları için 2 megapixellik bir kamera  bulunduruyor. Taranan notlar üzerine dipnot ekleyebilme uygulamasıda içeren Eee Tablet daha sonra USB sayesinde bilgisayara aktarma işleminide beraberinde sunuyor. Son olarak Eee Tablet in 10 saatlik gibi uzun bir zaman çalışma süresininde olduğunu eklemeden geçmek istemem. Bu özellik uzun soluklu çalışmalar için rahat bir kullanım imkanı sunuyor.

Piyasaya çıkacağı fiyatın 199 $ – 299 $ arası olacağı söylenen Eee Tablet yeni özellikleriyle kullanıcılarıyla buluşacağı günü bekliyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.