Egzama Nedir ?

             Egzama cildin kurumasına, kabuklaşmasına ve dökülmesine sebeb olan cilt hastalıklarından bir tanesidir. İnsanların derisi oldukça hassastır. Zamanla deri ateşlenip çok fazla kaşınabilir. İnsanlar çok fazla kaşınan derilerini kaşıyarak zedelenmesini sağlar. Bu zedelenme sonucunda ciltte yara oluşur ve bu yaralar dökülmeye başlar. Sırt bölgesinde egzama alerjisinin nokta nokta yaralar şeklinde çıktığı da bilinmektedir.

Egzama ile ile ilgili bilinmesi gereken konulardan biri egzamanın bulaşıcı bir hastalık olmadığıdır. İnsanlar egzama alerjisi olan kişilerden çoğunlukla uzaklaşmayı tercih etmiştir. Fakat egzama alerjisi bulunan kişilerden uzaklaşmanızın ya da yakınlaşmanızın hiç biri önemi yoktur. Egzama alerjisinin nedenlerinden biri yeterli beslenmemedir. İnsanların protein ve vitaminsiz yiyecekler tüketmesi cilt ve kemik yapısı için oldukça zararlıdır. Bugün egzama alerjisine yakalanacağınız gibi yarın astım hastalığına da yakalanabilirsiniz.

Egzaman çocukluk döneminde oluşur ve gençlik dönemine kadar sürer. Yaklaşık olarak egzama 5 yıl içerisinde dökülerek kaybolur. Eğer yetişkinlerde egzama izleri kaybolmamışsa çeşitli cilt sorunlarının oluşmasına neden olur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.