En Çok Kazanan Dj’ler

en çok kazanan dj'ler
en çok kazanan dj'ler

Forbes dergisinin yayınladığı 2015 en çok kazanan Dj’leri listesi yayınlandı. Listenin başında, yabancı müzik tarzının tanınan Dj’leri var. Ancak listenin başında bu sene bir sürpriz var. Dj Calvin Harris, 2015 yılının en çok kazanan Dj’lerinden oldu. Önceki yıllarda sürekli zirvede görmeye alışkın olduğumuz David Guetta ve Tiesto gibi ünlü Dj’leri bile geçmeyi başardı. Yaklaşık bir senede 46 milyon dolar kazanan Calvin Harris, en çok kazanan Dj unvanını şu anda elinde bulunduruyor.

en çok kazanan dj'ler
en çok kazanan dj’ler

Tanınmış Dj’ler

David Guetta, 7 Kasım 1967 yılında Paris’te doğdu. 1980 ve 1990 yıllarında çeşitli kulüplerde Dj’lik yapan Guetta, ilk albümü, Just a Little More Love ile tanınmaya başladı. Bu yıllardan sonra çıkardığı hit parçalar ile dünyaca ünlü ve tanınan Dj oldu. Guetta’nın bu güne kadar dünya çapında 5 milyon albüm sattığı biliniyor.

Tijs Verwest, bilinen adıyla Dj Tiesto, 17 Ocak 1969 yılında dünyaya geldi. Geçmiş kariyerinde birçok isim kullandı. Dünya çapında bilinen Delerium parçası ile şöhreti yakalayan Tiesto, 2013 yılında tüm zamanların en iyi Dj ödülünü aldı. Kariyeri boyunca birçok parçaya imza atan Dj Tiesto, günümüzde çalışmalarına devam ediyor.

Calvin Harris, 17 Ocak 1984 yılında dünyaya geldi. Söz yazarı ve besteci yönü de bulunan Harris, en çok Dj tarafı ile adını duyurdu. Kariyerine I Created Disco parçası ile 2007 yılında başladı. Günümüze kadar birçok hit parçayı literatüre kazandıran Harris, 2015 yılının en çok kazanan Dj unvanını almayı başardı.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.