Evlenme ödeneği

Evlenme ödeneği, Kadınların evlenirken devletten aldığı bir yardım ödeneğidir. Yetim maaşına hak kazanan ve alan kişilerin evlendikten sonra maaşları sgk tarafından artık ödenmesi kesiliyor.

Sgk haberlerine göre, Evlenme ödeneği almak için, evlilik cüzdanınız le birlikte bir dilekçe doldurarak başvuru yapmanız gerekiyor. Ortalama bir ay içinde sonuçlanan duruma göre hak kazandıysanız ödemeniz gerçekleştiriyor.

sgk
sgk

Ödemeyi tek seferde genelde banka ya da PTT kanalı ile alabiliyorsunuz. Evlenme ödeneğinde verilen tutar yaklaşık olarak alınan yetim maaşının 2 yıl denk gelen ücreti kadar oluyor.

Her kadının yararlanmak isteyeceği evlenme ödeneğinden bahsettiğimiz üzere sadece yetim aylığına hak kazanan ve resmi nikâh ile evlenen kişiler yaralanıyor. Ücreti aldıktan sonra herhangi bir koşul bulunmuyor. Daha sonra eşten ayrılma durumunda yine babadan dolayı yetim maaşına başvurulabiliyor. Aynı eş ile boşanıp tekrar evlenme durumunda ise, evlenme ödeneğinden tekrar yararlanılamıyor. Amaç sadece evlenecek insanlara bir nebzede olsa yardımcı olabilmek. Sgk haber ile almak istediğiniz her türlü bilgilere adresinden ulaşabilirsiniz

3 Comments

  1. Memur olduğum için bu gibi haberleri takip etmek zorundayım. SGK haberi yeni duydum ama sürekli takip edeceğim bir yer artık.

  2. Gerçekten sorularıma cevap bulan bir site. Önceden de gözümden kaçmadı bu site. Teşekkürler yazı için. 🙂

  3. Evlenmeyi düşünüyorum ama gerçekten büyük bir maddi açığım var. Biraz daha çalışmak zorundayım. Gerçekten kadınlar için iyi bir yasa olmuş. Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.