Facebook yardım merkezi yenilendi

Facebook, kurulduğu günden bu güne çok kısa süre içerisinde internet dünyasının fenomeni haline geldi. İlk başlarda “İlkokul arkadaşınızı bulun” argümanıyla yola çıkan site, daha sonra hayatımıza “Sosyal Medya” kavramını soktu.

İlk başta “İlkokul arkadaşını bulmak” amacıyla Facebook’a girip, profil oluşturan insanlar, şimdi günlerinin büyük bir kısmını bu internet sitesinde geçiriyor. Gün içerisinde yaptıklarını, gittiği yerleri hatta yediği yemekleri bile buradan paylaşıyor.

facebook yardım merkezi
facebook yardım merkezi

Bahsettiğimiz gibi aktif olarak internet kullanan insanların çoğu Facebook’ta bir profile sahip ve siteyi aktif olarak kullanılıyor. Hal böyle olunca, internet sitesinde sorun yaşayan, ya da neyi nasıl yapacağını bilmeyen bir sürü kullanıcı, her gün Facebook yardım merkezine başvuruda bulunuyor.

Yardım merkezinde, sorun yaşayan kullanıcılar için sıkça sorulan sorular kısmı oldukça kapsamlı bir şekilde hazırlanmış. Sorun yaşayan kullanıcıların %90’ı sorunlarını bu bölümde rahatlıkla halledebiliyorlar. Bunun dışında sorun yaşayan kullanıcılar (hesap hacklenmesi, sitede oluşan buglar gibi) direkt olarak facebook yardım merkezi ile iletişime geçerek sorunlarını rahatlıkla halledebilirler.

Böylesine çok kullanıcı sayısına sahip olan Facebook, teknik destek operasyonunu çok kaliteli ve hızlı yaparak, ne kadar büyük bir girişim olduğunu kanıtlıyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.