Facebook yenilikleri

Facebookta F8 hazırlıkları devam ederken diğer yönden de yenilikler durmak bilmiyor. Yaptığı yeniliklerle üyelerine her geçen gün yeni sürprizler yapan facebook, yakın zamanda Haber Kaynağına da el atmış.

Haber kaynağındaki bu yenilik aracılığıyla faceook üyeleri arkadaş listesindeki özel arkadaşları ve özel kişiler hakkında daha hızlı bilgi alabiliyor.

Facebook yenilikleri
Facebook yenilikleri

Facebook haber kaynağı görüntüsünü gazete ve dergiye benzeyen bir şekle çevirmiş. Bu yenilikle facebook üyeleri arkadaşlarından, hayranı oldukları sayfalardan, üyesi oldukları gruplardan ve diğer kişilerden gelen bildirimleri başlıca haberler ve son haberler ismiyle farklı iki başlık altında görebiliyor.

Bu sayede belli bir süre facebook’a uğramamış kişiler önemli haberleri haber kaynağının üst bölümündeki kısımda bulabilirken, sürekli facebook hesabına girenler, facebookda bol zaman geçirenler bildirimleri son haberler bölümünde görücek.

Facebook a ait olan blogda Mark Tonkelowitz tarafından “Haber Kaynağı artık kişisel gazeteniz gibi davranacak. Önemli bilgileri kaçırdığınız için üzülmeyeceksiniz. Tüm haberleriniz tek bir kaynaktan okuyabileceksiniz” yazısının yayınlanması bu haberi desteklemektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.