Firefox Aura yayınlandı mı

Internet explorer ile büyük bir rekabet halindebulunan Mozilla Firefox , bu rekabette Internet Explorer 9 un çıkması ve desteklediği özellikler ile geri düşmüş gibi gözüktü.

Firefox Aura yayınlandı mı
Firefox Aura yayınlandı mı

Tarayıcı geliştirme süreçlerini hızlandıran Mozilla’da “Aurora” adındaki Firefox geliştirme yapılarını piyasaya sundu.Aurora sayesinde Firefox kullanıcıları artık ürün geliştirmesinde daha fazla pay sahibi olacaklar.

Mozilla grubundan sızan haberlere göre Firefox yakın zamanda açık kaynak kodlu olarak yepyeni bir tasarımla karşımıza çıkabilir.

Mozilla kullanıcılarına “nightly” ve “beta “ sürümleri ile test imkanı sunsa da bunların yeterli olmadığı yeni sürümler piyasaya sürüldüğü gün büyük buglar ortaya çıkması ile anlaşılmıştı.

Aura sürümleri 6 haftada bir yayınlanacak ve hem amatör hem profesyonellere gönderilecek.Mozilla içinden gelen haberlere göre Aura sürümleri ciddi buglar bulanlara da hem şirket içi yazılımcılık, hem de ödül konusunda yeni kapılar açacak.

Google Chrome ve Internet Explorer’ın son yaptığı ataklar karşısında Firefox un geri düştüğünü söylemek mümkün ancak eklentiler konusunda Firefox un pazarda hala ezici bir üstünlüğü bulunuyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.