Formu bulmak ve korumak

Eğer vermeyi başarabildiysek giden kilolara bir daha yeniden kavuşmamak için bazı önlemler almak zorundayız. Ya da zaten hep aynı çizgide giden formumuzu korumak için. Vücudumuza iyilik yapmak ve formumuzu korumak için yapmamız gereken en temel iki olay; biri düzenli ve doğru beslenme diğeri de spordur.

Düzenli ve doğru beslenmenin en temel öğesi sabah kahvaltısıdır. Yeni gelen bir güne kesinlikle iyi bir kahvaltı ile başlamanız sizin doğru yolda olduğunuzu gösterir.

Ayrıca her sabah aç karna içilecek bir bardak ılık limonlu su da bağırsaklarınızı çok fazla ve rahat çalıştırır. Ilık limonlu su sayesinde sindiriminiz hızlanır… hızlanır ve çok rahat kilo verirsiniz. Ayrıca diğer yemek saatlerini de asla atlamamalı ve yine doğru besinler ile gerçekleştirmelisiniz.

Sporu hayatınıza mutlaka yerleştirmeli ve hafta da üç gün yapmalısınız. Karbonhidrat içeren, asitli olan ve başka zararlı yiyecekleri asla tercih etmemelisiniz. Bir de önemi artık herkesçe bilinen yürüyüşü de asla unutmayın. Vücudunuza yapacağınız her doğru yatırım size kat be kat geri dönecektir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.