Gebelik döneminde ilaç kullanımı

gebelik döneminde ilaç kullanımı sorusu oldukça önemlidir. Hamile olmayan kişilerin daha önce noralde baktıkları ilaç prospektiflerinde farkında olmadıkları en önemli aslında Gebelik esnasında ilaçların kullanılmamasıdır.

Aslında ilaç kullanımı kesinlikle gerçekleşmemesinden daha ziyade ağır ilaçların kullanılmaması gerektiği belirtilmektedir.

Gebelik döneminde ilaç kullanımı
Gebelik döneminde ilaç kullanımı

Gebelik döneminde ilaç kullanımı konusu içerisindeki en önemli unsur ağır ilaçların direkt anne rahmindeki bebeğin de kanına karışarak zaten gelişimi tamamlanmayan bebeklerde kemiklerin erimesi, çocukların sakat gelmesi gibi olumsuz etkiler meydana gelebileceğinden dolayı ağır ilaçlar değil prospektiflerde hamilelerin kullanmasında bir sakınca yoktur yazısını gördüğünüzde kullanmanızı öneriyoruz.

Anne adayının gebelik döneminde kullandığı ilacın kendisine elbette ki olumsuz bir etkisi olmayacaktır. Fakat bebek doğrudan göbek bağı ile anneye bağlı olması ilacın rahmin içerisindeki bebeğede etki edeceğini unutmayarak hareket etmelidir. Doğum korkusu

Bu nedenle ilaç prospektiflerinde dahi hamilelik esnasında ilaç kullanımı mümkündür yazısı da yazsa kendi doktorunuza danışarak o ilacı kullanıp kullanmamanız gerektiği hakkında açık bir bilgi almalısınız.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.