Genel sağlık sigortası

Artık sigortalılık kapsamı tamamen büyük bir değişime uğruyor. Peki, bu yeni kanun neleri kapsıyor ve neler yapmak gerekiyor. sgk tarafından düzenlenen bu sistem artık, sigortasız hiç kimsenin kalmamasını hedefliyor. Genel sağlık sigortası için eğer herhangi bir güvenceniz yok ise mutlaka gelir belirleme testine başvurmanız gerekiyor. Başvurmayıp sistemin kendinden atamasını isterseniz, kazancınız sanki asgari ücretinin iki katı olacak şekilde hesaplanıyor ve buda ödenecek primlerin çok fazla çıkmasına sebep oluyor.

sgk
sgk

Genel sağlık sigortası kapsamında eğer herhangi bir yerde çalışmıyorsanız, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına gidip bizzat başvuru yaptıktan sonra süreç başlayacak ve gelir testi oluşturulmaya başlanacak. Herhangi bir hatanın önüne geçmek için gelir belirleme 90 günde bir kendini yenilecek ve prim miktarlarınız yenden hesaplanacak.

Bir hata oluğunu düşünüyorsanız itiraz etme hakkınız tabi ki var. ssk tarafından sunulan bu yeni hizmet birçok kişiyi çok memnun ederek, kişilerin kendini güvende hissetmesini de sağlıyor. Daha fazla detay için her zaman ulaşabileceğiniz sitesi size gerekli olan tüm bilgileri sunmaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.