Google Kişiselleştirilebilir Arkaplanlı Ana Sayfa

 

Google Kişiselleştirilebilir Arkaplanlı Ana Sayfa

Google da yenilikler devam ederken bir yenilikte kullanıcıları için ana sayfada sunduğu kişisel arkaplan uygulaması oldu. Çok çabuk açılan ana sayfası olduğu için büyük bir kitleye hitap eden Google, Bing arama motorunun yaptığı gibi kendi anasayfasına Caffeine’i ekledikten sonra kişisel arka plan uygulamasınıda hizmete açtı.

Birçok ressam ve fotoğrafçının eserlerinin sunulduğu ana sayfaya istediğiniz taktirde kendi seçtiğiniz bir fotoğrafıda yerleştirebiliyorsunuz. Bunun  için google yada gmail hesabınızın olması yeterli.

Kişiselleştirilebilen bu sayfa sadece google chrome, internet explorer 8.0 ve firefox 3.6.3 üzerinde çalışıyor. Açtığınız Google ana sayfasında sol alt bölümde “arka plan resmini değiştir” yönergesine tıkladığınızda karşınıza çıkan pencerede bilgisayarınızdan, web fotoğraflarınızdan, genel galeri yada editörün seçtikleri seçeneklerinden birini seçip istediğiniz bir fotoğrafı yükleyebiliyorsunuz.

Google’un en önemli özelliklerinden biri olan hızlı açılan ana sayfa kriteri sayesinde dünyadaki en büyük arama motoru olduğunu hepimiz biliyoruz ancak bu uygulama bazı kullanıcıların pek hoşuna gitmişe benzemiyor. Eğer sizde bu uygulamadan hoşnut kalmazsanız yapmanız gereken şey, arka plan resmini kaldırmak yada gmail hesabınızla oturum açmamak kadar kolay.

Bu uygulamayı tercih eden kullanıcılar ise istedikleri bir foroğrafı google ana sayfa arkaplanlarına yükleyerek bu ayrıcalığı kendi beğenilerine göre yaşayabilirler.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.