Google, Motorola Home’u 2,35 Milyar Dolara Elden Çıkarttı

Google, teknoloji ve internet dünyasının en önde gelen firmalarından biridir. Dünyada neredeyse herkes tarafından tanınan bu muazzam marka, internet ve teknoloji alanında verdiği hizmetlerle asla gündemden düşmüyor. Birçok kişi Google dendiği zaman sadece Google arama motorunu anımsasa da aslında Google her alanda hizmet veren eşsiz bir markadır.

google
google

Google, 12,5 milyar dolara satın aldığı Motorola Mobility sayesinde bir kez daha dünya gündeminin ilk sırasına oturmayı başarmıştı. Google, Motorola Mobility ile birlikte birçok farklı patent ve uygulamayı da satın almış bulunuyor.

Google, sadece hizmet verdiği alanlarda yoğunlaşmayı seven ve bunlar üzerinde uzmanlaşmayı amaçlayan bir oluşumdur; bu nedenle ilgilenmediği konular üzerinde pek fazla durmadığını söyleyebiliriz. Motorola Mobility ile birlikte aldığı; fakat herhangi bir şekilde kullanmadığı uygulamaları birer birer satışa sunan Google, bu işten de ciddi bir kâr elde ediyor.

Google, Motorola Home adı ile tanımlanan Tv uydu sistemini de satışa sunarak bu işten yaklaşık 2.35 milyar dolar elde etmiştir. Kullanmadığı bir uygulamayı bu kadar yüksek bir değere satıyor olması Google’ nin etkin gücünü bir kez daha gözler önüne seriyor. Arris tarafından alınan bu uygulama, dünyada çok yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Arris de bu alanı en iyi biçimde değerlendirirse bu işten çok daha iyi para kazanabilir. Yani bu büyük alışverişten herkesin kârlı çıkması muhtemel sonuçlar arasında.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.