Google’dan Snapchat İçin 4 Milyar Dolar Teklif

Google’ın Snapchat için 4 milyar Dolarlık Bir Teklifte Bulunduğu İddia Ediliyor

Fotoğraf paylaşımı odaklı sosyal ağlardan bir olan Snapchat Facebook’un 3 milyar dolarlık teklifinden sonra teknoloji devi Google tarafından sunulan 4 milyarlık teklifi de ret ettiği iddia ediliyor. Ard arda gelen yüksek miktarlı satın alma tekliflerini kendinden oldukça emin bir tavırla ret eden Snapchat özellikle gençler tarafından ilgi gören bir paylaşım ağıdır.

Başlangıçta İphone kullanımı için tasarlanmış olan Snapchat uygulaması tüm android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ve tabletlerde de kullanılabilmektedir. Snapchat uygulaması eğlenceli fotoğraf paylaşımı ile birlikte aynı zamanda Chat yapabilme ve fotoğrafları şekillendirebilme özelliğine sahip bir uygulamadır. 2011 yılında hayata geçirilen Snapchat uygulaması kısa süre içinde birçok kullanıcısı sayısına ulaşmıştır.

Dünya üzerinde birçok kişi tarafından ilgi ile kullanılmakta olan Snapchat uygulamasına sahip olmak için Snapchat’in resmi, sitesi üzerinden indirmek gerekmektedir. Android özellikli tüm cihazlarda ücretsiz kullanıma sahip olan Snapchat için ancak kullanıcı operatörleri tarafından belirlenen internet kullanım ücreti ödemek gerekmektedir. Sınırsız internet ya da wifi ile bağlandığında ise bilindiği gibi ücretsiz olarak kullanılmaktadır.

Google’ın Snapchat için 4 milyar Dolarlık Bir Teklifte Bulunduğu İddia Ediliyor

  • Snapchat İle Eğlenceli Biçimlendirilmiş Fotoğraf Paylaşımı

Android özellikli telefonlar ve tabletler ücretsiz olarak indirilebilen ve tamamen ücretsiz kullanılabilen Snapchat uygulamasının en önemli özelliği fotoğrafların ve mesajların belirlenen kişiler tarafından görülebilmesi ve fotoğrafların çeşitli araçlar yardımı ile süslenebilmesidir.

Anlık mesajlaşma ile birlikte biçimlendirilmiş fotoğraf paylaşımının yanı sıra fotoğraflara metin ve çizim ekleme özelliği ile ön plana çıkan Snapchat aynı zamanda video paylaşımı da sağlamakta. Uygulama ile gönderilen video ya da fotoğraflar “Snaps” olarak adlandırılmıştır. Dev teknoloji ve sosyal paylaşım şirketlerinin takibindeki Snapchat iki büyük teklifi ret etmesinin sebebinin hedef büyüterek yoluna deva edeceği tahmin edilmekte.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.