GÖZ AĞRISI NEDEN OLUR, NE İYİ GELİR?

 

Göz ağrıları bir darbe sonucu somut bir nedene bağlı olarak ortaya çıkabileceği gibi aynı zamanda somut bir neden olmaksızın da ortaya çıkabilir.Son yıllarda artış gösteren internet kullanımı da göz ağrılarını tetikleyen önemli nedenler arasında yer almaktadır. Bununla birlikte göz kuruluğu, kontakt lens kullanımı ya da baş ağrısı gibi şikâyetler ortaya çıkmaktadır.Gözlerin aşırı yorulması veya zorlanması da ağrıya neden olabilecek faktörler arasında yer almaktadır. Göz ağrısının hayatımızı olumsuz yönde etkilemesine izin vermemek için yapılması gerekenler arasında etkili olabilecek yöntemler yer almaktadır.

indir (6)

Gözün yüzey kısmındaki ağrıların nedenleri enfeksiyon kapılması veya herhangi bir cismin neden olmasından ötürü ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda etkili olabilecek soğuk kompleksgözdeki ağrıyı hafifletirken aynı zamanda şişliği ve kızarıklığı da geçirmektedir. Soğuk kompleks uygularken direk soğuk cismi göz etrafında gezdirmek yerine bir beze sararak uygulamak daha sağlıklı bir sonuç almanızı sağlayacaktır.

Göz ağrısı için deneyebileceğiniz yöntemler arasında papatya çayı, salatalık, patates ve yeşil çay gibi bitkilerde etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Soğutulmuş papatya çayı ile bir pamuk yardımıyla göz çevrenizi silmeniz ağrıyı hafifletecek olan yöntemler arasında yer alır. Salatalık içinde bulunan mineraller ve vitaminler genel olarak sağlık için yararlı olduğu kadar cilt ve göz ağrısında da etkili olmaktadır. Gözlerinizde bulunan iltihabı ve kaşıntıyı da gidermede çiğ patates ve yeşil çay iyileşme sürecinizi hızlandıracak yöntemler arasında yer almaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.