Göz çevrenize dikkat

Her geçen gün yaşlanıyoruz. Yaşlanmak ile yaşlı görünmek arasında aslında dağlar kadar fark var. Yaşlanmamanın bir formülü yok ama yaşlı görünmemenin birden çok daha fazla yolu var.

Bu yolları takip ederek yaşlı görünmekten uzaklaşabilirsiniz. Bunun içinde öncelikle sizleri en fazla yaşlı gösterecek olan göz çevrenizden başlamalısınız.

Göz çevrenize dikkat
Göz çevrenize dikkat

Göz çevrenizde de özellikle gözaltı torbalarınızın sizleri daha yaşlı gösterdiğine emin olabilirsiniz. Gözaltınızda bulunan torbalar giderek kırışıklığa dönüşerek sizleri kısa sürede genç olmanıza rağmen yaşlı gösterecektir.

Bu görünümü de zamanlar makyaj gibi yöntemlerle kapatsanız da bir müddet sonra makyajın da işinize yaramayacağını söyleyebiliriz.

Gözaltınızda oluşan torbalar için öncelikle sigara içiyorsanız kesinlikle sigarayı bırakmalısınız. Sigara gözaltı torbalarını ve gözaltı morluklarını arttırarak yaşlı görünmenize neden olmaktadır.

Bir diğer husus ise alkol kullanımıdır. Alkol kullanımı da vücudunuzu bitkin düşürerek morluklarına yol açacaktır.

Düzensiz uyku da aynı şekilde gözaltı morluklarınızı arttıracaktır. Gözaltı morluklarınızdan kurtulmak için kesinlikle uyku düzeninizi korumalısınız.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.