Güncel haberler internetten izlenir

İnternet yaşantımıza girmeden önce her eve mutlaka bir gazete girer ve o gazete aile bireyleri tarafından paylaşılamazdı. Herkes gazeteyi ilk okuyan olmak ister ve tartışmalar çıkardı. Aradan geçen yıllar internet teknolojisinin de gelişmesi ile birlikte gazete okuma alışkanlığımızı ortadan kaldırmıştır. İnternet üzerinden hizmet veren haber siteleri haberleri güncel olarak verdiğinden çoğumuz haklı olarak buradan takip ederiz.

güncel haberler
güncel haberler

İnternet gazeteciliği geleceğin sektörü olarak görülen sektörler arasında ilk sıralarda yer alır. Geçtiğimiz günlerde açıklana bir araştırma internet üzerinden en çok ziyaret ettiğinizi siteler hangisidir sorusuna verilen cevaplar arasında haber siteleri ilk 3 içinde yer almıştır. Gerçekten de hepimiz gün içinde birkaç kez haber sitelerini ziyaret ederek bir göz atarız.

güncel haberler takip etmenin en sağlıklı yolu elbette internet gazeteciliğidir. Televizyon haberlerine bile internetten sonra düşen en son haberler doğal olarak gündemi buradan takip etmemizi sağlar. Zaten bilgisayar başında bulunan herkesin mutlaka bir haber sitesi penceresinde açık durur.

İnternet gazeteciliği takip edenler yerel haberleri de buradan takip ederler. Doğduğu şehirden uzak yaşayan kişi şehri ile ilgili haberleri o ilde hizmet veren haber siteleri aracılığı ile takip etmeye çalışır. Siz de güncel haberler takip ederek gündemden uzak kalmak istemezseniz yapmanız gereken ilk iş sitesini ziyaret etmek olmalıdır.

3 Comments

  1. Üzücü haber harici her haberi okumaya çalışıyorum. İnsan gündemi takip ederek daha da bilgi sahibi oluyor.

  2. İnternetteki haber sitelerinin en güzel yanı bir deprem olsa hemen haberin çıkması. Neyin nerede gerçekleştiği saniyeler içerisinde elimizde.

  3. Haber okurken kimse konuşmaz çünkü duymam onları 🙂 Eskiden gazete alıyorduk gerçi ama şimdi kalmadı onlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.