Güneşten korunma yolları

Yaz mevsimi geldiğinde hepimiz sahiller koşar ve kışın acısını çıkarmaya çalışırız. En küçük bir güneş ısısı bile bizi güneş altına çıkmaya götürmeye yetecektir. Bütün bir kışı bu özlem ile geçiren kişiler kendini güneşin kavurucu ışınlarına teslim eder. Bu durum sağlıklı olduğu gibi koruma yapmaz isek son derece tehlikeli bir durumdur.

Güneşten korunma yolları
Güneşten korunma yolları

Dik gelen güneş ışınları çok tehlikeli olduğundan cilt kanseri gibi çok önemli hastalıklara da yakalanmamamıza neden olur. Son yılların en hızla artan kanser vakalarından birincisi cilt kanseri olmaktadır. Cilt kanseri genellikle bilinçsizce güneşlenme neticesinde olduğundan yaz aylarında bu tehlikeye özellikle dikkat etmemiz gerekir.

Eğer güneşe çıkılacak ise derinin hassasiyetine göre güneş kremi kullanmak bizi ciddi anlamdan güneşin zararlı etkilerinden koruyacaktır. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için geniş bir şapka takmak da beyin sağlığımızı koruyacaktır. Gözlerimizin zarar görmemesi için ise yapmamız gereken sağlıklı bir güneş gözlüğü kullanmak olmalıdır.

Gözlerimiz güneşten en çok etkilenen organlarımızdan olduğundan ona özellikle özen göstermeliyiz. Kısaca güneşe öğlen saatlerinde çıkmamak olmak üzere çıkmak durumunda kaldığımızda da gerekli tedbirleri almalıyız.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.