Günümüzde otomobil anahtarı

Günümüzde otomobil ve oto anahtarı sektörü o kadar gelişmiştir ki otomobil kapılarını açmaktan başka birçok şey yapabilmektedir. Özellikle son 10 yılda spor otomobillerin üretilmesinin yaygınlaşmasıyla birlikte oto anahtarlarının görüntüleri ve özellikleri de gelişmiştir.

Mesela görüntüsüyle diğer arabalardan sıyrılan Mini Cooper arabaları günümüzde oldukça rağbet gören otomobil çeşitlerindendir. Bir mini cooper anahtarı ise otomobilin kendisi gibi diğer oto anahtarlarından sıyrılmıştır. Mesela anahtarlardaki uzaktan kumanda sistemi ile aracı uzaktan kilitleme, camları açma, farları yakma ve kapama gibi birçok işlem yapılabilmektedir.

oto anahtarı
oto anahtarı

Yine günümüzde çok rağbet gören otomobil markalarından biri de Porsche’dir. Son zamanlarda Porsche otomobili anahtarları da modern çağa ayak uydurmuştur. Bir porsche anahtarı da Mini Cooper anahtarları gibi teknolojik özelliklere sahiptir ve hırsızlar tarafından taklit edilmesi oldukça zordur.

Günümüzde modern oto anahtarları kumandalara sahiptir. Çoğu kumanda pil yardımı ile çalışmaktadır. Hatta bazı anahtarlar o kadar gelişmiştir ki uzaktan yapılacak bir tuş kombinasyonu yardımı ile birlikte kapıların kilidi açılabilmektedir.

Kaybetme gibi durumlarda ise bu tür anahtarların yedeğini çıkarmak çok da zor değildir. İşte, son yıllarda oto anahtarları teknolojik olarak oldukça ilerleme kaydetmiştir. Eğer siz de en modern anahtarlara göz atmak istiyorsanız ya da anahtarınızı yedeklemek istiyorsanız adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

3 Comments

  1. Ben belkide arabam olmadığındandır. Araba anahtarının cam açma, farları yakma gibi özelliklerinin olduğunu bilmiyordum. Gerçekten hoş özelliklermiş.

  2. Bence de böyle farklı özelliklere sahip anahtarların, mutlaka bir yedeğinin bulundurulması lazım ki, başına bir hal geldiğinde yenisini çıkartmak vakit almasın.

  3. Ah hayalimde ki araba porsche. Anahtarına can kurban. Ne olurdu bir tanede benim porsche’m olsaydı. 🙁

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.