Hamilelikte Çatlak Probleminden Kurtulmak Mümkün mü?

lierac phytolastil jel
lierac phytolastil jel

Hamilelik dönemi vücudunuzda pek çok değişimi beraberinde sürükler. Cildinizin daha hassas, daha naif ve daha reaktif olmasına neden olan bazı değişimleri başlatır. Cildin normal dışı esneklik kaybı hormonsal faktörlerden ve dokuların aşırı gerilmesinden kaynaklanır. Bu nedenler hamilelik esnasında cilt üzerindeki kalıcı olabilecek şekil bozukluklarının hamilelik ve emzirme döneminde kullanılabilecek özel tedavi edici lierac phytolastil jel ürünler yardımıyla önlenmesi önemlidir.

Çatlak Sadece Hamilelik Döneminde mi Oluşur?

Anne adayı kişilerin yarsından çoğunda görünür. Karın bölgesinde bebeğin büyümesi ile birlikte incelen ve gerilen deri tabakasında, gebeliğin 6. ayından itibaren çatlak görünümü %90’lara ulaşır. Ergenlik dönemi kız çocuklarında hızlı büyüme ile birlikte % 25, erkek çocuklarında ise %10 oranında cilt çatlağı görülür. Diğer nedenler arasında aşırı kilo alma, obezite, aşırı kortizon salgılanan Cushing hastalığı ve sistemik-topikal kortikosteroid kullanımı gelir.

lierac phytolastil jel
lierac phytolastil jel

Çatlak Cilt Sorunu Nasıl Tedavi Edilir?

Hamileliğin en bariz işareti mor ve kırmızı renkte belirginleşen zamanla da beyaza dönüşen izlerdir. Çatlak probleminizin olacağını öğrendiğiniz ilk gebelik ayından itibaren çatlak önleyici lierac phytolastil jel kullanmaya başlamalısınız. Sorunlu bölgelere(bel, bacaklar  ve karın çevresine) günde bir kere masaj yaparak uygulamak yeterlidir.  Çatlak cilt bakım ürününün kullanımı emzirme döneminden sonraki regl aşamasına kadar kullanımı sürdürülmelidir.

Phytolastil jel bileşiminde bulunan bitkisel ekstreler sayesinde, deride oluşması muhtemel çatlakların önlenmesine yardımcı bakım sağlar. adresinden ayrıntılı bilgi alabileceğiniz Lierac Phytolastil Jel çatlak sorununu en az % 84 oranında giderir. Phytolastil serisindeki ürünlerin cilt çatlak oluşumunu önleyici ve çatlak görünümünü azaltıcı özellikleri 11 uluslararası tıp klinik araştırmaları ile test edilip WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından da onaylandı.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.