Hangi sitelerde oyun oynayabiliriz?

İnternet her anlamda bireylere özgürlük sağlamaya devam ediyor ve bunu aslında çoktan seçmeli olarak size alternatif sunabildiği için yapabiliyor diyebiliriz. Yani herhangi bir konuda seçim yapacağınız zaman, çok fazla alternatife sahip olmanız size özgürlüğü teslim ediyor bir anlamda. Fakat bu her zaman avantaj getirmiyor, kimi durumlarda seçeneğin çok olması kafaları karıştırarak asıl verimli olan seçeneğin gözlerden uzaklaşmasına sebep olabiliyor. Tam da bu noktada iyi değerlendirmeler yapmalı ve seçimleri akıl süzgecinden geçirerek doğru kararlar almalıyız.

İşte bahsettiğimiz konulara örneklerden bir tanesi de oyun oynama siteleri diyebiliriz. Çok fazla sayıda sitenin varlığı, oyun severlere hangi siteyi seçecekleri konusunda bir çıkmaza sürüklemekte ve kafa karışıklığına sebep olabilmektedir. Bu noktada bizim sizler bazı önerilerimiz olacak. Öncelikle tercih edeceğiniz sitenin size tasarımı ile güven vermesi gerektiğini bilmelisiniz, eğer tasarımı ile size güven vermeyen bir sitede iseniz, çeşitli sakıncalı durumlar ile karşı karşıya kalmamak adına tercihinizi değiştirmelisiniz.

oyun oyna
oyun oyna

Bir diğer konu kolay kullanım için çok fazla sayıda reklam içermemelidir. Giysi giydirme oyunları oynadığınızı düşünecek olursak, oyun sırasında sürekli yan kısımlarda çok yoğun bir şekilde reklamın dönmesi oyundan alacağınız keyfin giderek azalması anlamına gelecektir, bu sebeple reklam açısından olabildiğince temiz siteleri tercih etmenizi önermekteyiz.

Bir diğer konu da sitedeki oyunların eğitici yanı olup olmadığını değerlendirmeniz şeklinde olacaktır. Savaş oyunları oynarken strateji kurmayı öğrenmiyorsanız; bu oyunu oynamanın sizin için pek bir avantajı olmayacaktır. Bu sebeple oyunların eğitici yönlerinin de olduğu platformları tercih etmeniz önemli bir etken olacaktır.

Bahsettiğimiz kriterler açısından gayet uygun olan sitelerden birisini de sizlere önermek istiyoruz. Bahsi geçen sitemizin adresiolarak öne çıkıyor. Siteye girdiğinizde gayet temiz bir ara yüz ile karşılaşıyorsunuz ve kolay kullanımı ile diğer kullanıcıları gibi sizi de kendisine bağımlı hale getirebiliyor.

Özellikle bizim önereceğimiz oyunlardan birisi de balon patlatma oyunu diyebiliriz. Hem eğlenceli hem de dikkat yeteneğini artırmaya yönelik olarak başarılı bulduğumuz oyunlardan bir tanesidir.

İyi eğlenceler

3 Comments

  1. merhaba 12 yaşındayım ve barbie oyunlarını çok seviyorum, özellikle barbie giysi giydirme oyunları çok güzel, saçını da tarayabiliyorsunuz ve istediğiniz hale gelince dışarı çıkabiliyor. bu tarzda başka oyun var mı önerdiğiniz?

  2. Merhaba,

    yeni baba olmuş birisi olarak çocuğumun oynayacağı oyunlar konusunda daha şimdiden tedirginlik içerisine girdiğimi söyleyebilirim, çünkü çocukları oyunlar yönlendiriyor ve olumsuz oyunlar oynadığı zaman bilinç altında yer edinebiliyor. bu yüzden kızımın dediğiniz gibi giysi giydirme oyunları tarzında oyunlar oynamasını istiyorum. umarım bu konularda büyük problem yaşamayız ilerde

  3. Dikkat oyunları oynamayı çok severim, hızlı koşan bir at oyunu vardı adını şu an hatırlayamadım ama o tarzda oyunlar çok güzel; özellikle sizin de belirttiğiniz gibi balon patlatma oyunu sizi de hızlı olmaya zorluıyor ve ekranın her bir yerini kontrol etmek zorunda kalıyorsunuz. site adminlerine teşekkür ederim

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.