Havacılık Ve Air Charter

Havacılık Ve Air Charter

Ulaşım amacıyla kullanılan yollar ve araçlar değişiklik göstermektedir. Gidilecek mesafe, hava şartları ve sefer durumuna göre çeşitli yollardan ve araçlardan faydalanılmaktadır. Ulaşım yolları arasında, şehirlerarası ve uluslararası uzun mesafelere çok daha kısa sürede ulaşma imkânı veren hava yolu araçları son zamanlarda çok yoğun olarak talep görmektedir.

Firmaların havacılık alanında verdikleri hizmetler arasında, yolcu ve yük taşıma kargoculuk gibi hizmetlerin yanı sıra kiralık uçak servisleri bulunmaktadır. Kiralık uçak servisinden çeşitli amaçlara yönelik olarak yararlanılmaktadır. Özel kişilerin yanı sıra çeşitli tur şirketleri ve turizm acenteleri de kiralık uçak hizmetinden yararlanmaktadır.

Charter sefer, özel sefer anlamına gelmektedir. Charter, kelime olarak dolmuş manasına gelse de charter uçak, özel bir amaca hizmet etmek üzere kiralanan uçaklardır.  Air charter, kiralık uçak anlamında kullanılmaktadır.

Dönem dönem tur şirketleri tarafından geziler ve turlar sırasında kiralanan uçaklar dönem dönem iş adamları tarafından vakit kazanmak amacıyla kiralanır.

air-charter

Air charter olarak kullanılan uçaklar arasında neredeyse tüm hava yolu şirketlerinin uçakları bulunmaktadır. Dolayısıyla isminin verdiği önyargı burada yenilmelidir. Çünkü hava yolu şirketlerinin kendi uçuşlarında kullandıkları uçaklar ile air charter uçaklar arasında fark yoktur.

  • Air charter fiyatları

Havacılık sektöründe, uçak kiralama fiyatları dönem dönem değişiklik gösterebilmektedir. Belirli bir dönemde yüksek olan fiyatlar başka bir dönem daha düşük seviyede görülebilir. Dönemselliğin yanı sıra fiyatları etkileyen diğer bir unsurda uçağın hangi yöne uçurulacağıdır.

Air charter hizmetinden güvenli bir şekilde yararlanabileceğiniz Merkür Havacılık ve turizm A.ş nin   adresini ziyaret edebilirsiniz. Sitede yer alan kiralık uçakların boyut, hacim, uçuş süresi gibi çeşitli özelliklerinin detaylarını görerek uçak talep formu yardımıyla uçak kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.